Історія закладу

 

Історія Грем’яцького  закладу дошкільної освіти «Сонечко» Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської області.

 

Історія дошкілля нашого села, зі слів старожилів, розпочалася у довоєнні роки.

З 1935 по 1959 роки с. Грем’яч було районним центром. За непідтвердженими даними з 1936 року у селі працювали дитячі ясла та садок. Після визволення села від фашистів у Грем’ячі був створений сезонний колгоспний дитячий садок.

Державні дошкільні заклади у с. Грем’яч, згідно документів, почали функціонувати з 1950 року.

Дитячі ясла знаходилися у пристосованому приміщенні. Це була звичайна сільська хата, у якій було три кімнати: роздягальня, ігрова кімната та кухня. У яслах перебували діти віком з двох місяців до трьох років. За даними книги наказів за 1951–1965 роки з дітьми працювали медсестри-вихователі Зелінська Є.А., Коротка Н.О., Буряк Р.В., Подорожна Л.Ф. Завідували яслами у цей період Малоєд Є.О. Єгорова Н.П., Кисіль В.І. Лікарем-педіатром працювала Приходько В.Ф.

Ясла  підпорядковувалися райздраввідділу. Як окрема організація вони проіснували до серпня 1970 року.

Дитячий садок розпочав свою діяльність з 1953 року.  Постійного приміщення дитячого садка не було. Він знаходився у пристосованих приміщеннях. Дітей приймали з трьох років. Спочатку було дві групи, а в 1967 році була відкрита третя група.

Вихованці дитячого садка. Фото з архіву. 1956 рік.

 Дитячий садок підпорядковувався Грем’яцькому районному відділу освіти.

У 1970 році відповідно до рішення виконкому Чернігівської облради №465 від 05 серпня 1970 року був створений  дитячий комбінат ( ясла-сад)., який об’єднав ясла та дитячий садок. Він був розрахований на 105 місць. Для нього було виділено приміщення у центрі села, де і зараз знаходиться сучасний дитячий садок. Опалення в садку було пічне, воду носили з колодязя.

В яслах-садку було 4 вікові групи.

Ясельна група – діти віком з 1,5 років до 3-х років.

Молодша група – з 3-х до 4-х років.

Середня-старша група – з 4-х до 6 років.

Підготовча група  – з 6 до 7 років.

Очолювала ясла-садок Дятлова М.І., яка пропрацювала на цій посаді 20 років.

Колектив ясла-садка. Фото з архіву. 1972 рік.

 На прогулянці у парку. Фото з архіву. 1970 рік.

Колектив ясла-садка. 1979 рік.

 З 1984 року завідуючою була призначена Курило С.О., яка пропрацювала 23 роки. Штат працівників налічував 26 чоловік.

Освітній процес проводився згідно програми розвитку дітей дошкільного віку «Малятко». Діти підготовчої групи вміли читати, рахувати в межах 10, розв’язувати задачі і т.д. На базі ясла-садка проводилися районні методичні об’єднання вихователів. Завідуюча Курило С.О. брала участь у районному конкурсі «Завідуюча року».

Учасники конкурсу «Завідуюча року»

Переможці конкурсу «Завідуюча року» 1995 рік.

          І місце – Курило С.О., с. Грем’яч

ІІ місце – Шкарпитко К.П. дитсадок «Сонечко» м. Н-Сіверський

ІІІ місце – Приходько О.М. дитсадок «Берізка» м. Н-Сіверський

 Ясла-садок працював за 6-денним графіком роботи з 08.00 до 20.00. У 1980-1990 роках у яслах-садку було своє підсобне господарство: кінь, свині, 04 га присадибної ділянки, яке обробляли працівники. Саме тому ясла-садок був забезпечений овочами для харчування дітей (харчування було чотириразове). У яслах-садку була найнижча у районі батьківська плата. Влітку кількість дітей перевищувала 120 чоловік. 

Фото з архіву. 1983 рік.

 Період перебудови негативно вплинув на становище в селі. Зменшилася кількість дітей. У 1995 році була скорочена одна група.

У 2006 році у зв’язку з малою кількістю дітей була закрита ще одна група. У 2009 році залишилась одна різновікова група. ЇЇ відвідували діти з трьох до шести років.

Завідуючою була призначена Яцковська О.О. Штат працівників налічував 7 чоловік.

У 2011 році була відкрита друга різновікова група, яка працює до цього часу.

У 2014 році ясла-сад було перейменовано на дошкільний навчальний заклад «Сонечко». За кошти Грем’яцької сільської ради у закладі укріпили фундамент та стіни, встановили пластикові вікна, замінили дах. Було закуплено нові меблі для розвивальних осередків, столи, стільці, ліжка, придбано нові комплекти постільної білизни, килими, штори. Для харчоблоку придбано холодильник.

На початку 2016/2017 навчального року прикордонники відділу прикордонної служби «Грем’яч» на чолі з начальником, майором   Антонюком О.М. завітали до дошкільного закладу з подарунками. Це були іграшки, мольберт, магнітна дошка, канцелярські товари, кухонний та столовий посуд, принтер, бензокоса, електроплита, обладнання на ігровий майданчик.

З 1995 року до 2016 року дошкільний заклад опалювався природним газом. У 2016 році газопостачання було відключено. За кошти Грем’яцької сільської ради до приміщення газової котельні було добудовано котельню, у якій  встановлено твердопаливний котел.

З 2015 року дошкільний навчальний заклад «Сонечко» стали відвідувати діти з навколишніх сел: Мурав’ї, Бучки, Камінь, Кам’янська Слобода, Михальчина Слобода.

Харчування дітей триразове, здійснюється за кошти Грем’яцької сільської ради. Батьківська плата складає 40%.

    У 2018 році за кошти ПП «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції» у дошкільному закладі було замінено водогін.

    У 2019/2020 навчальному році у дошкільному навчальному закладі «Сонечко» штат працівників складає 14 осіб. З них педагоги − 4 особи, обслуговуючий персонал − 10 осіб. Відвідує заклад 37 дітей.

    Існує дві різновікові групи: «Ромашка» − для дітей віком з двох до чотирьох років та «Бджілка» − для дітей з чотирьох до шести (семи) років. Заклад  працює за п’ятиденним графіком роботи з 8.00 до 17.00.

   З січня 2021 року Грем'яцький дошкільний навчальний заклад "Сонечко" Грем’яцької сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської обл. перейменовано на Грем'яцький заклад дошкільної освіти "Сонечко" Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської обл. Підпорядковується відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради Чернігівської обл.

Штат працівників складає 13 осіб, з них 3 педагоги. Відвідує заклад 27 дітей.

Харчування дітей здійснюється за кошти Новгород-Сіверської міської ради. Батьківська плата складає 35% від вартості харчування.

 Багато людей працювало у садочку. Хтось змінив професію, хтось перебуває на заслуженому відпочинку, хтось пішов за межу життя. Педагогічні та медичні працівники, які віддавали свою любов, ласку, знання: Гурина А.М., Богайчук Л.А., Сахоненко О.О., Ананченко Т.І., Брикез Н.В., Хмель В.С., Борисенко О.Д., Гончар Н.М., обслуговуючий персонал: Дупеха Н.О., Дитиненко С.І., Полюхович Н.М., Копейко М.С., Косаченко  М.П., Гурькова Л.М., Котляр Н.А., Курило В.Г., Сичов В.М., Михеєв В.І. 

    Дитячий садок – це місце, яке для багатьох стало значимим у їхніх долях, але кожен залишив свій слід в історії дитячого садка і теплі спогади у душах вихованців.



Комментариев нет:

Отправить комментарий

Вітаємо на сайті закладу освіти

  У садочку дітям - світ казок дарує цікаві пригоди, Дітей він вчить долати всі негоди. Якщо будемо ми в дружбі жити, радо сонечко буд...